Poliüretan, Kompozit, Yapıştırıcı ve Teknik Köpük Sanayi Fuarları Ziyaretçilerini Ağırladı

Dört fuarda 200’ü aşkın firma ve 6 bini aşkın ziyaretçi bir araya geldi

Adhesives&Bonding Eurasia ve Foam Eurasia ziyaretçilerden yoğun ilgi aldı

Artkim Fuarcılık’ın, İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtığı Putech Eurasia, Eurasian Composites Show, Foam Eurasia, Adhesives &Bonding Eurasia fuarları kapılarını kapattı. Fuarları, dünyanın onlarca ülkesinden gelen altı bini aşkın sektör profesyoneli ziyaret etti. Bu yıl ilk kez kapılarını açan Adhesives&Bonding Eurasia ve Foam Eurasia fuarları ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.  Türkiye kimya sektörünün lider markalarının kapılarını üç gün boyunca dünyaya açan fuarlar, 3 ay boyunca sanal dünyada ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Artkim Fuarcılık Putech Foam Composites

Düzenlediği fuarlarla kimya sektörüne uzun yıllar yön veren Artkim Fuarcılık; 25 Kasım’da aynı anda kapılarını açtığı; 7. Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı Putech Eurasia 2021, 5. Uluslararası Kompozit Hammaddeleri, Yarı Mamülleri, Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı Eurasian Composites Show 2021, Teknik Köpük Endüstrisi ve Teknolojileri Fuarı Foam Eurasia ve Yapıştırıcılar ve Yapıştırma Teknolojileri Fuarı Adhesives&Bonding Eurasia’da 6 bini aşkın sektör profesyonelini ağırladı. Köpük, kompozit, yapıştırıcılar ve poliüretan sektöründeki tüm yeniliklerin ve en son teknolojilerin tanıtıldığı fuarlarda yüzlerce iş birliği yapıldı.  Konferans programlarına da sahne olan fuarlar 3 ay boyunca sanal dünyada devam ederek sektör profesyonellerini bir araya getirmeye devam edecek.

Putech Eurasia Euarasian Composites

“Yüzlerce iş birliğinin yapılmasına aracı olduk”

Fuarlar hakkında değerlendirmelerde bulunan Artkim Fuarcılık Grup Satış Müdürü Yasemin Yıldırım, “Uzun bir aradan sonra fiziki olarak gerçekleştirdiğimiz fuarlarımızın sonuçlarından oldukça memnun kaldık. Fuarlarımızda otomotivden sağlığa, havacılıktan tarım ve inşaata kadar hayatın en kritik anında yer alan kimya sektörünün olmazsa olmazı bileşen teknolojilerini sektör profesyonelleriyle buluşturduk. Bu yıl aynı anda gerçekleştirdiğimiz fuarlarımızda iki yüzü aşkın firmayı 6 bini aşkın ziyaretçiyle buluşturduk. Yüzlerce iş birliğinin yapılmasına aracı olduk. Bu iş birlikleriyle kimya ve diğer sektörlere katkılarımızı sürdürdüğümüz, insanların hayatına değer katılmasına aracı olduğumuz için son derece mutluyuz. Artkim Fuarcılık olarak, 3 ay boyunca sanal dünyada kapıları açık kalacak fuarlarla sektörlerimize ve insanların hayatına değer katmaya devam edeceğiz. Fiziki fuarlarımızda olduğu gibi sanal dünyada da sektör profesyonellerini bir araya getireceğiz.”

Kompozit Fuarı Eurasian Composites Show

“Ülkemizi ve insanlarımızı geleceğe taşıyacak fuarlara hayat vermeye devam edeceğiz”

Yıldırım sözlerini şöyle tamamladı: “Artkim Fuarcılık olarak her zaman sektörde yapılmamışları yapmaya, sektöre ilkleri kazandırmaya özen gösterdik. Tüm yatırımlarımızı ve fuar planlarımızı da bu doğrultuda kurguladık. Bu yapımızla sektöre 12 fuar kazandırmayı başardık. Bu yıl kapılarını ilk kez açtığımız, Türkiye’de alanında ilk olan Foam Eurasia ve Adhesives & Bonding Eurasia ile sektöre yeni iki fuar, yeni bir bakış ve vizyon da kazandırdık. Fuarlarımız ayrıca Türkiye ve MENA bölgesinin en önemli ihtisas ticari fuarı da olmayı başardı. Katılımcılarımız ve ziyaretçilerimizden aldığımız olumlu yorumlar, fuarlarımızın ne denli büyük bir eksiği kapattığını ve gerçek bir ihtiyaç olduğunu ortaya koydu. Kimya sektörüne, ülke ekonomisine ve insanlığın gelişimine katkılarını yıllar boyunca sürdürecek böylesine önemli fuarları sektörümüze kazandırmaktan büyük bir gurur duyduk. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de sektörümüzün ihtiyaçları doğrultusunda sektöre yön veren, ülkemizi ve insanlarımızı geleceğe taşıyacak fuarlara hayat vermeye devam edeceğiz” dedi.

Sektörün nabzı tutuldu

Sektör profesyonellerinin, akademisyenlerin katılımıyla düzenlenen konferanslarla sektörün nabzının da tutulduğu fuarlarda poliüretan, köpük, yapıştırıcı ve kompozit sektörlerinde yaşanan son teknoloji, ürün ve hizmetler dünyaya açıldı.