Türkiye’nin Kozmetik, Kişisel Bakım ve Temizlik Ürün Bileşenleri Alanındaki Tek Fuar

Kozmetik, kişisel bakım, deterjan ve ev bakım ürünleri sektörlerini buluşturması ile bölgenin en önemli etkinliklerinden olan Cosmetics & Home Care Ingredients (CHCI) ”5.Uluslararası Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı”, 25-27 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde Artkim organizatörlüğünde katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

İKMİB sektör raporundaki verilere istinaden 2021’in ilk yarısında, bir önceki yılın aynı dönemine göre %13,09 artışla 656,2 Milyon Dolar ihracat gerçekleştiren kozmetik ürünleri sanayi, 200’e yakın ülkeye ihracat yapmaktadır. Bu veriler ışığında, özellikle İran ve Orta Doğu’ya yakınlığı sayesinde bu pazarlara ihracat hacmini artırmaya yönelik hedefler, Türkiye’de kozmetik ve ev bakım ürünleri sektöründe faaliyet gösteren firmaların yeni pazarlara açılmaları konusunda önemli rol oynayan ihtisas fuarlarına olan ilgisini de büyük ölçüde artırmıştır. Pandeminin olumsuz etkilerini geride bırakmaya başladığımız bu yeni dönemde, üretici ile potansiyel alıcıları buluşturmayı hedefleyen Cosmetics & Home Care Ingredients Fuarı sektöre aradığı tüm ticari iş bağlantısı fırsatlarını sunmayı hedeflemektedir.

Kozmetik, kişisel bakım, deterjan, ev bakımı-temizlik hammadde ve bileşenleri, esans üreticileri, laboratuvar, üretim ekipmanları, test-ölçüm cihazları üreticileri ve paketleme-ambalaj konusunda bu sektörlere hizmet sunan firmaları katılımcı olarak bir araya getiren CHCI Fuarı, Türkiye’de bu alandaki tek B2B platformu olarak yıllardır sektörün vazgeçilmez buluşma noktası haline gelmiştir.

2019 yılında 69 doğrudan katılımcıya ve 3.375 ziyaretçiye ev sahipliği yapan CHCI Fuarı; en yenilikçi ürünlerin sergilendiği Innovation Corner, prototip ürünlerin hazırlandığı Product Formulation Alanı, bire bir koku testlerinin gerçekleştirildiği Koku Atölyesi ve sektörün uzman isimlerinin yer aldığı Konferans Programı ile sektör tarafında yoğun ilgi görmüştür.

2022’de ise birçok yeniliği bünyesine kazandıran CHCI Fuarı’nda; fiziki fuar ile eş zamanlı açılarak 3 ay boyunca erişime açık kalacak sanal fuar platformu hem katılımcı firmalar hem de ziyaretçiler için uzun süreli iletişim imkanı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra fuar öncesinde yayına girecek mobil uygulama ile ziyaretçilere daha verimli bir fuar deneyimi sunmayı hedefleyen CHCI 2022’de; fuar alanında sektör uzmanları tarafından düzenlenecek teknik ve ticari konferanslar, Turkchem TV Youtube kanalında eş zamanlı olarak canlı yayınlanacak olup, binlerce sektör profesyoneli dinleyiciye ulaşacaktır.

Sektörden aldığı güçle yoluna devam eden CHCI Fuarı, zengin özel alanları ve içerikleri ile binlerce sektör profesyonelini 25-27 Mayıs 2022’de İstanbul Fuar Merkezi’nde buluşturarak yeni iş birlikteliklerinin kurulmasına ve sektörel bilgi paylaşımlarının arttırılmasında önemli rol oynayacaktır.

Detaylar ve katılım ile ilgili bilgi almak için www.chcistanbul.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.