YAŞAM BİLİMLERİ BİLEŞENLERİ FUARINA REKOR KATILIM

Türkiye’nin ihracatında önemli yere sahip olan kimya sektörünün üç alt kolu gıda, kozmetik ve ilaç sektörlerin bir araya geldiği “Life Sciences Ingredients/Yaşam Bilimleri Bileşenleri” Fuarı 31 Mayıs – 2 Haziran 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlendi.  ARTKİM Fuarcılık tarafından düzenlenen fuara bu yıl rekor sayıda firma ve firma temsilciliği katıldı. 2022 yılında 135 markanın yer aldığı fuarda bu yıl 336 firma ve firma temsilciliği bir araya geldi. Fuarı 65 ülkeden yaklaşık bini yabancı olmak üzere 5 bin 811 kişi ziyaret etti.

Yaşam Bilimleri Bileşenleri Fuarı’nda “Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri”, “Gıda ve Beslenme” ve “İlaç” sektörlerinin bileşen, hammadde ve teknolojilerini geliştiren ve üreten firmalar ürünlerini tanıttı; 3 gün boyunca düzenlenen konferans, panel ve workshoplara yoğun katılım oldu.

Artkim Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Yaman, “Yeni nesil fuarcılık anlayışı ile hazırladığımız fuarların sektörlerin büyümesine katkı sağlaması bizim için çok önemli. Sektörlerimiz ne kadar hızlı büyürse Türkiye o kadar hızlı gelişir.” dedi.

“Life Sciences Ingredients/Yaşam Bilimleri Bileşenleri” Fuarı kapsamında düzenlenen fuarlar:

Cosmetics Home Care & Ingredients

Food & Nutritional Ingredients

Pharmaist