Kimya İle İlgili Her Şey Bu Fuarda

İhracat Lideri Kimya Sektörünün, Türkiye ve EMEA Bölgesindeki En Büyük Buluşması: Turkchem Eurasia

Yıllardır “Kimya ile İlgili Her Şey” mottosuyla yerli ve yabancı sektör profesyonellerinin buluşma noktası olan Turkchem Eurasia Fuarı, 24-26 Kasım 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde sektör profesyonellerini ağırlayacak.

İki yılda bir düzenlenen ve yarattığı global etkiyle artık dünyanın sayılı kimya sektörü etkinlikleri arasında yer alan yerli ve yabancı sektör profesyonellerinin buluşma noktası haline gelen Turkchem Eurasia Fuarı’nda geri sayım başladı.

Yeni iş bağlantılarının kurulması, geliştirilmesi ve sektöre dair son gelişmelere ev sahipliği yapacak Turkchem Eurasia Fuarı, 24-26 Kasım 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 5. ve 6. salonlarında katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlayacak.

Uluslararası katılımlı konferans

Turkchem Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenecek Konferans Programı dahilinde yurtiçinden ve yurtdışından gelen uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek sunumlar ile fuar ziyaretçileri; katılımcı firmaların, üniversitelerin ve STK’ların anlatımlarıyla en yeni ürün, formülasyon, en son teknolojiler ve sektör ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi sahibi olma fırsatı yakalayacak.

2022’nin ilk 5 ayında kimya sektöründen 13,6 milyar dolarlık ihracat

Yükselen büyüme ivmesi ve ihracat potansiyeli ile dikkatleri üzerine toplayan kimya sanayi; plastikten kozmetiğe, ilaçtan boyaya kadar birçok alanda sağladığı nihai ürünlerin yanı sıra, çok sayıda sektöre ara ürün ile hammadde temin etmekte ve diğer sanayilerin gelişmesine katkıda bulunmasının yanı sıra ekonomide önemli bir konuma sahiptir.

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre kimya sektörü; 2022 yılı Mayıs ayında üst üste 3. kez ihracat lideri olurken, ilk 5 ayda gerçekleştirdiği 13,6 milyar dolarlık ihracat ile liderliğini korumaya devam ediyor.

Alım Heyeti Programıyla, potansiyel alıcılar ve katılımcılara fuar süresince özel B2B alanında ikili görüşmeler yapma olanağı sunulacak.

Fuarın ilk günü ve ikinci günü gerçekleşecek olan panel programları ayrıca kimya sektörünün tek yayın kanalı olan Turkchem TV’den canlı yayınlanacak.

Rakamlarla Turkchem 2018

Pandemi nedeniyle 2020 yılında gerçekleştirilemeyen ve düzenlendiği her yıl katılımcı firma ve ziyaretçi sayılarında artış gösteren Turkchem Eurasia Fuarı, son olarak 2018 yılında; 297’si doğrudan katılımcı olmak üzere toplam 769 firma ve firma temsilciliğine ev sahipliği yaptı.

54 etkinliğin yapıldığı üç gün süren fuarda, 62 ülkeden 11.931 ziyaretçi katılımı gerçekleşirken, en fazla uluslararası ziyaretçi ise sırasıyla İran, Irak, Almanya, Pakistan, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Libya, Rusya ve Tunus’tan oldu.